Aromaterapie

"Vaše tělo je drahokam, pečuji o něj starostlivě a s láskou."

AKTUˇÁLNĚ: Velice se omlouvám, ale vzhledem k vážnému onemocnění v mé rodině, až do odvolání masáže a aromaterapeutické ošetření neprovádím, nabídka studia Relax - Růženka je nyní omezena jen na kosmetické služby v Tišnově.

Aromaterapie - Růženka = úžasný odpočinek a voňavá cesta ke zdraví, propojená s přírodou.

Aromaterapie působí na člověka s velkou ozdravující silou rostlinných silic, látek které si rostliny vyrábí pro svou ochranu a přežití. Stejně tak, jak silice pracují pro rostliny, dokáží pomáhat člověku. Blahodárné účinky rostlinných silic = éterických olejů na lidské tělo jsou známy po tisíce let. Celá staletí člověk využívá jejich podpůrné léčebné vlastnosti a harmonizační účinky na psychiku. Společně se mnou tak znovu objevíte sílu přírody a kouzlo aromaterapie.

Aromaterapii cíleně používám k udržení a podpoře fyzické a psychické pohody vašeho těla. Společně, dle vašich aktuálních fyzických a psychických potřeb, vytvoříme individuální směs éterických olejů pro masáž a inhalaci. Zároveň tak můžeme propojit aromaterapii s masáží. Masáž se tak pro vás stane úžasnou a cílenou pomocí při vašich obtížích, bude tak skvělou relaxací a duševní terapií.

"Dopřejte si zastavení v každodenním shonu, uvolněte se a nechte se jen hýčkat."

Nabídka aromaterapeutické péče Relax - Růženka:

- uvedené délky ošetření jsou zárukou kvalitní aromaterapeutické péče, součástí délky ošetření je cca 15 min na úvodní anamnézu a relaxaci po ošetření.

Nejžádanější aromaterapuetická péče:

Aromaterapeutická celostní masáž - celotělová

- celková délka ošetření 150 minut, podrobnosti viz níže

2.650 Kč

Manuální lymfatické ošetření "CELULITIDY" se zábalem

- délka ošetření 105 minut, podrobnosti viz níže

2.250 Kč

Manuální lymfatické ošetření horních končetin s vyživujícím peelingem

- délka ošetření 105 minut, podrobnosti viz níže

2.250 Kč

Manuální liftingová masáž obličeje a dekoltu s maskou z bylinných pudrů

- délka ošetření 105 minut, podrobnosti viz níže

2.250 Kč

Aromaterapeutické ošetření DEKOLTU a horních končetin

- délka ošetření 60 minut, podrobnosti viz níže

1.250 Kč

Aromaterapeutické ošetření KŘEČOVÝCH žil nohou

- délka ošetření 50 minut, podrobnosti viz níže

850 Kč

Aromaterapeutický teplý zábal rukou s masáží výživnými oleji a vosky

- Samostatně - délka ošetření 40 minut, podrobnosti viz níže

- V rámci kosmetiky - 15 minut navíc k základní délce kosmetického ošetření 


600 Kč

350 Kč

Nejžádanější masáže najdete v záložce 

Nabídku kosmetických služeb najdete v záložce 

Ostatní aromaterapuetická péče:

Aromaterapeutická individuální konzultace s esencí

- délka konzultace je 60 minut

Součástí konzultace je výroba individuálního voňavého balíčku 

- koupelová sůl a masážní olej jen pro Vás

1.550 Kč


Aromaterapeutické ošetření křečových žil nohou

- péče o pokožku na nohách postižených křečovými žílami je stejně důležitá jako péče o žíly samé. Jemné vtírání masážního oleje s éterickými oleji z Cypřiše stálezeleného a Pelargonie vonné, zábal ze vzácných jílů s obsahem éterického oleje z Růže damašské, zmírní pocit těžkých nohou a zajistí obnovu přirozené vitality pokožky vašich nohou. 

Aromaterapeutická celostní masáž - celotělová

- je úchvatnou celostní metodou, která harmonizuje fyzické a duševní zdraví člověka. Je nádhernou, plynulou a voňavou hrou doteků, která uvolňuje a navozuje hlubokou relaxaci, zbavuje stresu a ulevuje při psychosomatických obtížích. Samotné masáži předchází diagnostika klientky, na základě které pak tvořím masážní směs z přírodních rostlinných olejů a éterických olejů zacílenou na aktuální problémy klientky. Díky kvalitním rostlinným olejům masáž regeneruje, vitalizuje a vyživuje pokožku celého těla. Vhodně zvolenou kombinací éterických olejů pak masáž nastoluje duševní rovnováhu a samoozdravné procesy těla.

Manuální liftingová masáž obličeje a dekoltu s maskou z bylinných pudrů

- toto ošetření je velice účinnou metodou vyhlazování obličeje. Je určená všem těm, kteří nedůvěřují, nebo nejsou příznivci invazivních metod obličejového liftingu. Tuto velmi příjemnou a voňavou masáž si zamilujete z důvodu okamžitě viditelných účinků. Tato technika působí na příčinu vrásek a přispívá k lepšímu vyživování vaší pleti. Po masáži se aplikuje na obličej a dekolt maska z jemného jílu a následně maska z bylinných pudrů a kvalitních rostlinných olejů lisovaných za studena. Tato maska je individuálně připravená přesně na aktuální potřeby vaší pleti, pak dokonale a komplexně vyživuje vaši pokožku. Vaše pleť bude po tomto ošetření zářit a bude krásně vypnutá.

Aromaterapeutické ošetření dekoltu a horních končetin

- toto pěstící ošetření vychází z dávné orientální procedury hammam. Zahrnuje ošetření pleti očistnou pěnou, dále vyživující peeling a aromaterapeutickou masáž. Je vhodnou péčí pro každou ženu, je úžasným balzámem na unavené a upracované ruce. Nádherně vypne a provoní vaši pokožku dekoltu a paží, dokáže esteticky omladit kůži až o několik let, což ocení hlavně zralé a starší ženy.

Manuální lymfatické ošetření "CELULITIDY" se zábalem

- je lymfatickým a aromaterapeutickým ošetřením dolních končetin, bříška, beder a hýždí, tedy oblastí, kde se ženám ráda tvoří pomerančová kůže, správně celulita. Toto ošetření je velmi účinně právě proti celulitě. Po intenzivní lymfatické masáži následuje ošetření kvalitním cukrovým peelingem s velkým obsahem pěstících rostlinných i esenciálních olejů. Po něm se pak aplikuje voňavý zábal ze vzácných jílů a bylinek, který problémové partie krásně prohřeje. Na závěr vaše pokožka dostane pohlazení jemným voňavým krémem s anti-aging účinkem. Tato zpevňující a zeštíhlující terapie vám dopřeje pohlazení plné vitamínů, minerálů a vůni. Budete odcházet se sametově hebkou, hladkou, omlazenou a provoněnou pokožkou, zbavenou nepříjemných otoků.

Manuální lymfatické ošetření horních končetin se zábalem

je lymfatickým a aromaterapeutickým ošetřením horních končetin, hrudníku, krku zepředu, krku zezadu a zad. Po lymfatické masáži následuje ošetření pleti dekoltu a rukou kvalitním vyživujícím peelingem s velkým obsahem pěstících rostlinných i esenciálních olejů. Na závěr dostane vaše pokožka jemné pohlazení voňavým přírodním krémem. Tato zpevňující a omlazující terapie vám dopřeje pohlazení plné vitamínů, minerálů a vůni. Budete odcházet se sametově hebkou, hladkou, omlazenou a provoněnou pokožkou, zbavenou vrásek a nepříjemných otoků.

Aromaterapeutický teplý zábal rukou s masáží výživnými oleji a vosky

- Teplé olejové a voskové zábaly s masáží, mají blahodárný účinek nejen na pokožku rukou, ale také na drobné klouby. Teplo uvolňuje napětí v rukou, rozšiřuje cévy, čímž zlepšuje jejich prokrvení. Oproti více známému parafínovému zábalu, je tato procedura šetrnější, ochrání vaše ruce nejen před vnějšími nežádoucími vlivy, ale krásně ji vyživí a hydratuje. Parafín totiž ucpává póry pokožky, z toho pramení, že sice kůži chrání velice dobře zvnějšku, ale bohužel už nedovolí, aby se k ní dostala jakákoliv výživa ani hydratace. Nehledě na to, parafín je prostě výrobek z ropy. Z těchto důvodů v mém studiu nenajdete klasický parafínový zábal rukou, ale právě jen ošetření vyživujícími voňavými rostlinnými oleji a masážní svíčkou, která obsahuje jen kvalitní rostlinné oleje s včelím voskem. Jen takto mi toto ošetření rukou dává smysl. Pokud se procedura provádí samostatně, nechává se zábal po masáži působit cca 15 min. Zábal rukou prováděný současně s další kosmetickou procedurou, trvá po celou její dobu. Tato voňavá prohřívací procedura dopřeje vašim ručkám skvělou výživu, hydrataci a sametovou hebkost, dokonale prokrví vaši pokožku a uvolní svaly. Zanechá vaše ruce hladké a odpočinuté a ochrání je před nepřízní vnějších vlivů.Je třeba si uvědomit, že s aromaterapií je to stejné jako s bylinkami, nikdo z nás nepůjde na louku a nenatrhá si květiny, co se mu budou líbit a neuvaří si z nich čaj, aniž by je znal. Stejně tak bychom měli přistupovat k éterickým olejům = rostlinným silicím. Jsou to látky s charakteristickými vlastnostmi, které nám mohou být velice prospěšné, ale musíme je umět správně používat. Je velmi důležité znát jejich účinky, hodnoty správných koncentrací a možné způsoby užití. Éterické oleje = rostlinné silice jsou vysoce koncentrované přírodní látky, kdy jedna kapka éterického oleje obsahuje až stovky směsí látek, které specificky působí na lidský organismus. Na svých konzultacích vás naučím základní pravidla pro používání éterických olejů, tak aby jste mohli jejich blahodárné účinky využívat nadále už jen bez obav.   

Čeká na vás jen šetrná a přírodní kosmetika od českých výrobců.

Věřím v sílu přírody, českou kvalitu a ráda podporuji naši ekonomiku.

Zvýhodněné nabídky pro klientky studia Relax - Růženka.

Všechny mé klientky mohou čerpat věrnostní slevy na péči Relax - Růženka a mají možnost využít zvýhodněných cenových podmínek na výrobky níže uvedených značek, které k péči používám. 

Zakládám si na podpoře českých výrobců.

 • Česká aromaterapeutická kosmetika nejvyšší kvality Yasminka. 
 • Česká certifikovaná přírodní a BIO kosmetika Nobilis Tilia.
 • Česká aromaterapeutická kosmetika Original ATOK.
 • Česká šetrná kosmetika NAFIGATE.
 • Česká přírodní kosmetika Saloos.

Aromaterapie, tisíce let známá síla přírody, její léčivé účinky, její historie a o tajemství starobylé aromaterapie.

Léčebná síla AROMATERAPIE:

     Svět aromaterapie je svět vůní, který nás provází již po staletí. V době, která je často plná stresu, napětí a příliš hektického života, přispívá aromaterapie k životní harmonii, pohodě a odolnosti vůči okolí. Vaše smysly pomocí aromaterapie vnímají svět čistých vůní a vzácných esencí. Použití éterických olejů se stalo známé s objevem procesu destilace. Aromaterapii znaly všechny dávné civilizace, první doklady o aromaterapii se objevují již před 6000 lety. Aromaterapeutické oleje používali už staří Číňané, Řekové, Římané i Egypťané. Vůně rostlinných silic příznivě působí na náš nervový systém a emoce, podporuje imunitu a spouští ozdravný proces celého organismu. Aromaterapie je druh alternativní medicíny, který užívá rostlinné těkavé látky známé jako éterické oleje za účelem změny mysli, nálady, procesu poznávání nebo zdraví. Aromaterapie doslova znamená "léčba pomocí vůní". Příroda nám tak nabízí své jedinečné, nenahraditelné bohatství, které ukrývá ve svých květech, plodech, semenech, lodyhách, listech, jehličí, kůře i v kořenech rostlin v podobě vonných těkavých látek.
     Učení aromaterapie nám tak dává možnost nahlédnout do tajemství léčebné síly těchto kvalitních rostlinných silic - éterických olejů. Každý éterický - esenciální olej a jeho používání má své pravidla a doporučení. Éterické oleje prostě nejsou každodenní vůně do bytu a ani potravinový doplněk. Pro ty, kteří je takto vnímají, je dobré, aby se od tohoto pohledu oprostili. Je vždy třeba myslet na to, že každý éterický olej má nějakou terapeutickou hodnotu a biochemické složení. Je třeba si uvědomit, že nesprávné užívání éterických olejů sebou může nést i zdravotní komplikace. Bylinky mají také své pravidla užívání, i ty obsahují drogy - látky, které není radno nadužívat a je vždy třeba vědět kdy a jaké si mohu dovolit vzít. U éterického oleje je síla silice ještě koncentrovanější. Aplikace éterického oleje bez základních znalostí aromaterapie, nebo konzultace se školeným aromaterapeutem, se může stát hazardem s vaším zdravím. Proto pořádám kurzy o základech aromaterapie nebo aromaterapeutické individuální konzultace. Jsou ideální volbou, jak se naučit více, vyloučit případné kontraindikace a interakce éterických olejů a určit jejich správnou aplikaci, ředění, chemické složení a možná rizika, spojená s jejich používáním.
     Pro ty, kteří právě teď zoufají, že přišli o možnost si každodenně provonět byt čistou přírodou a nemuset k tomu používat chemické škodlivé látky, mám dobrou zprávu. Mohou vůni éterických olejů kombinovat s bezpečnou "Starobylou aromaterapií". Tato prastará technika je vykuřování bylin a není jen jakousi spirituální odnoží aromaterapie nebo šamanská praktika. Skvěle může být příjemnou a bezpečnou vonnou esencí čisté přírody do vašeho bytu. Krásná alchymie, mísení ingrediencí, bylin, dřevin, kamenů, plodů. Zajímavé jsou všechny postupy přípravy a používání vykuřovadel. Ingredience se sbírají a míchají podle receptur a záměru. Příprava i použití mají své tradice, postupy, zvyky. Jsou účinné i magické.
     Už před mnoha tisíci lety lidé objevili fascinující moc vykuřování. Poznali, že byliny, větve jehličnatých stromů a pryskyřicí nasáklé dřevo mají při zahřátí či pálení nejenom různou vůni, ale také různé účinky na psychiku, že dovedou dokonce ovlivňovat zdraví a dokáží tak léčit nemoci. Moderní civilizace bohužel na tyto rituály poněkud pozapomněla. Naštěstí dnes v duchu návratu k přírodě, se stává technika vykuřování znovu aktuální.
     Vykuřovadla fungují přirozeně, příjemně a jsou to čistě přírodní produkty. Za mnohé ingredience, které i dnes můžeme použít, vděčíme především zemím jako je Orient, severní Afrika, Egypt. Odtud se postupně dostaly do Řecka, na Krétu a do Říma. Vykuřování má spoustu pozitivních účinků jako například očistění prostoru od škodlivých bakterií, odstranění negativní energie a očista prostoru. Pomáhá odstranit z prostoru pyly, prach, spóry plísní, díky čemuž snižuje výskyt alergií. Má relaxační účinky, zmírňuje stres a napětí, přináší více energie a vitality, zlepšuje náladu a navozuje pozitivnější pohled na život a dokáže vám zajistit lepší spánek. Přijďte se více o této technice dozvědět na mé kurzy. Budu se na vás těšit v mém světě aromaterapie, Šárka R.V.

Kontraidikace - kdy neprovádím aromaterapeutické ošetření:

 • všechny akutní stavy (záněty, virózy, infekce, TBC apod.)
 • onkologické problémy (nádorová onemocnění)
 • závažné choroby srdce (infarkty, srdeční arytmie, neléčený vysoký krevní tlak)
 • špatná srážlivost krve, zvýšená krvácivost
 • záněty žil, křečové žíly (s výjimkou ošetření křečových žil)
 • kožní onemocnění (otevřená poranění, plísně, bércové vředy)
 • těhotenství do ukončeného 3. měsíce 
 • manuální lifting obličeje - v případě nedávného chirurgického liftingu či aplikace injekcí botulotoxinových nebo kyseliny hyaluronové - masáž lze provést za cca 3-4 měsíce od aplikace těchto injekcí či od plastické operace.
 • Lymfatická masáž - všechny výše uvedené kontraindikace a zelený zákal - glaukom