Masáže

"Vaše tělo je drahokam, pečuji o něj starostlivě a s láskou."

AKTUÁLNĚ: Velice se omlouvám, ale vzhledem k vážnému onemocnění v mé rodině, až do odvolání masáže neprovádím, nabídka studia Relax - Růženka je nyní omezena jen na kosmetické služby v Tišnově.

Masáže - Růženka = dokonalý odpočinek, síla přírody a lidského doteku na cestě ke zdraví.

Masáž je jedna z metod, která může udržovat vaše tělo v rovnováze. Masáž uvolní přetížené svaly, uleví od bolesti a při pravidelné aplikaci odstraní funkční poruchy v rovnováze mezi svalovým, vazivovým a kostěným aparátem vašeho těla. Masáže Relax - Růženka jsou určeny ženám, pečují o jejich zdraví a krásu a pomocí aromaterapie harmonizují tělo i ducha

Masáže - Růženka, jsou profesionální masáže, při nichž používám zásadně jen přírodní produkty - nejkvalitnější oleje lisované za studena, profesionálně míchané přírodní masážní oleje s éterickými oleji od předních českých výrobců certifikované přírodní aromaterapeutické kosmetiky, nebo vytvářím individuální přírodní masážní směsi s éterickými oleji, tak aby masáž byla ještě účinnější.

"Dopřejte si zastavení v každodenním shonu, uvolněte se a nechte se jen hýčkat."

Nabídka masáží Relax - Růženka:

- uvedené délky masáží jsou potřebné k provedení kvalitní a účinné masáže, součástí délky ošetření je cca 15 min na úvodní anamnézu a relaxaci po masáži. 

Nejžádanější masáže:

Regenerační-sportovní masáž šíje

- délka masáže 40 minut, podrobnosti viz níže

600 Kč

Vitalizační masáž chodidel 

- délka masáže 40 minut, podrobnosti viz níže

600 Kč

Regenerační masáž šíje a ruce

- délka masáže 50 minut, podrobnosti viz níže

750 Kč

Regenerační-sportovní masáž zad 

- délka masáže 60 minut, podrobnosti viz níže

950 Kč

Breussova uvolňovací masáž zad

- délka masáže 60 minut, podrobnosti viz níže

950 Kč

Těhotenská masáž

- délka masáže 60 minut, podrobnosti viz níže

950 Kč

Regenerační-sportovní masáž šíje a zad 

- délka masáže 80 minut, podrobnosti viz níže

1.250 Kč

Manuální lymfatická masáž - částečná dolní končetiny 

- délka masáže 90 minut, podrobnosti viz níže

1.350 Kč

Masáž lávovými kameny - zadní část těla

- délka masáže 105 minut, podrobnosti viz níže

1.850 Kč

Ájurvédská relaxační a uvolňující celotělová masáž

- délka masáže 105 minut, podrobnosti viz níže

1.850 Kč

Masáž Relax-Růženka

- délka masáže 105 minut, podrobnosti viz níže

1.850 Kč

Aromaterapeutická celostní masáž - celotělová

- celková délka ošetření je 150 minut, podrobnosti viz níže

2.650 Kč

Nejžádanější aromaterapeutické ošetření najdete v záložce

- Manuální lymfatické ošetření "CELULITIDY" se zábalem

- Aromaterapeutické ošetření KŘEČOVÝCH ŽIL nohou

Nabídku kosmetických služeb najdete v záložce

Speciální masáže:

Manuální liftingová masáž obličeje a dekoltu

- délka masáže 60 minut, podrobnosti viz níže

950 Kč

Manuální lymfatická masáž - částečná horní končetiny

- délka masáže 90 minut, podrobnosti viz níže

1.350 Kč

Masáž lávovými kameny - přední část těla s krystaloterapií

- délka masáže 105 minut, podrobnosti viz níže

1.850 Kč

Manuální lymfatická masáž - celotělová

- délka masáže 120 minut, podrobnosti viz níže 

2.150 Kč

Klasické sportovní masáže:

Regenerační-sportovní masáž šíje a zad

- délka masáže 80 minut, podrobnosti viz níže

1.250 Kč

Celotělová regenerační-sportovní masáž

- délka masáže 105 minut, podrobnosti viz níže

1.850 Kč

Regenerační-sportovní masáž horních končetin 

- délka masáže 40 minut, podrobnosti viz níže

600 Kč

Regenerační-sportovní masáž dolních končetin

- délka masáže 60 minut, podrobnosti viz níže

950 Kč

Regenerační-sportovní masáž dolních končetin a hýždí

- délka masáže 80 minut, podrobnosti viz níže

1.250 Kč

Regenerační-sportovní masáž hrudníku

- délka masáže 40 minut, podrobnosti viz níže

600 Kč

Uvolňovací masáž břicha

- délka masáže 40 minut, podrobnosti viz níže

600 Kč


Vitalizační masáž chodidel

- tato masáž využívá stejného principu jako akupresura. Vychází z pradávné metody, která je založená na poznatku, že na chodidle existuje množství bodů a plošek, které jsou propojeny s jednotlivými orgány a částmi těla pomocí nervových spojení. Stimulací těchto bodů tlakem, nebo hlazením vede k odstranění energetické nerovnováhy jednotlivých orgánů v těle a harmonizuje průtok energie v meridiánech (akupunkturních či energetických drahách). Při této velice účinné masáži rozpohybuji všechna skloubení nohy, tj. kotníku, nártu, plosky i prstů. Celá nožka se prokrví, zahřeje i změkčí se její tuhé části. Efekt je pak okamžitý, vaše nohy budou jako nové, lehké, pružné a plné života. Tato masáž velmi výrazně podpoří vaši imunitu. Éterické oleje a krystaly, pomáhají k dosažení celkové energetické rovnováhy a harmonie. 

Regenerační - sportovní masáž zad a šíje 

- je nejlepší masáž na vaše unavená a ztuhlá záda. Je velice vhodná pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání. Masáž zad odbourává nahromaděný stres a přispívá ke správnému držení těla. Může také ulevit od bolestí v hrudní i bederní oblasti páteře způsobených především nevhodnými pohybovými návyky, proto má vliv na uvolnění celého pohybového aparátu. Důkladná masáž zad je prevencí proti sesedání meziobratlových plotének. Je prostě vhodná pro všechny, kteří chtějí mít zdravá záda.

Regenerační - sportovní masáž šíje a ruce

- je nejlepší masáž na vaše unavené ruce a ztuhlou šíji. Je velice vhodná pro ty, kteří mají zaměstnání náročné na používání rukou. Tato masáž uleví od bolestí horních končetin, ramen, brnění rukou a pomáhá i při migréně, kterou způsobuje ztuhlá šíje. Je vhodná pro profese jako jsou kadeřnice, pedikérky, prostě pro ty co mají celý den při práci ruce v plném nasazení.  Tato masáž pak bude pro vás velkou úlevou, ale i příjemnou relaxací.

Masáž lávovými kameny - zadní část těla

"HO´OKALAKUPUA POHAKU" je úžasná masáž, která vychází z technik havajské masáže, ve které se jemně pracuje celým předloktím společně s horkými lávovými kameny. Krásnější masáž po zimním sportu nezažijete. Masáž je také velmi vhodná v létě pro klientky, které pracují v klimatizovaných prostorech. Tato masáž, propojená s aromaterapií, je neskutečnou relaxací a uvolnění celého tělo. Lávové kameny Gabro jsou hlubinná magmatická hornina, která má v sobě obrovskou energetickou sílu, po této masáži nebudete unavené, spíše naopak, připravte se na velký příliv energie.

Ájurvédská relaxační celotělová masáž

- má blahodárné účinky na celé tělo. Působí velice relaxačně, zlepšuje krevní oběh, pomáhá vylučovat toxické látky z těla a tím zvyšuje činnost imunitního systému, pomáhá předcházet únavě a účinně uvolňuje nervový systém. Při masáži se jemnou metodou stimulují "marma" body, místa setkání svalů, žil, tepen, šlach, kostí a kloubů, masáž tak navodí úžasný pocit odpočinku. Aby byla masáž ještě účinnější, používá se k masírování zahřátý bylinný olej, ten pak díky svému složení zlepšuje kvalitu kůže, vlasů a nehtů.

Aromaterapeutická celostní masáž - celotělová

- je úchvatnou celostní metodou, která harmonizuje fyzické a duševní zdraví člověka. Je nádhernou, plynulou a voňavou hrou jemných doteků a relaxačních masážních technik, které uvolňují a navozují hlubokou relaxaci, zbavují stresu a ulevují nejen fyzickým ale i psychosomatických obtížím. Samotné masáži předchází diagnostika klientky, na základě které pak tvořím masážní směs z přírodních rostlinných olejů a éterických olejů zacílenou na aktuální problémy klientky. Díky kvalitním rostlinným olejům masáž regeneruje, vitalizuje a vyživuje pokožku celého těla. Vhodně zvolenou kombinací éterických olejů pak masáž nastoluje duševní rovnováhu a samoozdravné procesy těla.

Klasické regenerační - sportovní masáže

- jsou základní typy masáží, při kterých se používají standardizované masážní techniky (roztírání, hnětení, tření, tepání, sekání, apod.). Regenerační-sportovní masáž složená z těchto prvků má správný účinek, jen když jsou uvedené hmaty prováděné ve správném pořadí, tedy uspořádaně. Tyto masáže převážně zmírňují napětí a bolesti svalů. Během masáže dochází k uvolnění svalstva, odstranění jeho ochablosti, ztuhlosti a tím i bolesti. Tato masáž odstraňuje únavu a stres, zlepšuje prokrvení těla a lymfatického systému, posiluje imunitní systém a tím i regeneraci těla.

Regenerační - sportovní masáž šíje

- je intenzivní, ale šetrně prováděná masáž krku, šíje a ramen. Odstraňuje napětí a bolestivost svalů této oblasti, vrací jim pružnost a obnovuje přirozenou pohyblivost. Masáž šíje bývá úspěšná při zmírnění bolestí hlavy, ramen a zad, včetně úlevy od některých typů migrén. Masáž se provádí v sedě, oblast šíje prohřívám TDP lampou.

Breussova uvolňovací masáž zad

- je velice vhodná pro ty, co si nemohou ze zdravotních důvodů dopřát intenzivní regenerační-sportovní masáž zad. Jedná se totiž o šetrnou a velmi jemnou masáž, která má skvělý účinek na bolesti zad pocházející z dráždění nervů podél celé páteře, hlavně na vystřelující bolesti do končetin u výhřezů plotének (Ischias). Breussova masáž regeneruje sesednuté meziobratlové ploténky, uvolňuje svaly a vazy okolo páteře a hlavně u starších osob tak zlepšuje pohyblivost končetin.

Těhotenská masáž

- tato jemná masáž pro nastávající maminky, navozuje pocity klidu, harmonie a bezpečí. Blahodárné účinky masáže jsou přínosné nejen pro budoucí maminku, ale především pro zdravý vývoj dítěte. K masáži používám výhradně rostlinné oleje doplněné a voňavé květové vody a aloe vera gel s vitamíny, tato směs má jemné účinky a příznivě ovlivňuje namáhanou pokožku budoucí maminky. Masáž pomáhá zmírňovat bolesti hlavy, pocity nevolnosti, zlepšuje spánek a posiluje funkci svalů zejména v nejvíce zatěžované oblasti zad. Zlepšuje krevní oběh a tím ulevuje kloubům a lymfatickému systému, což vede k odstranění pocitu "těžkých nohou" i dalších těhotenských potíží. Snižuje stres a napětí a prospívá toku kyslíku i živin k dítěti. Těhotenská masáž je vhodná pro maminky od třetího měsíce těhotenství až do času porodu. Po dobu masáže leží klientka na bocích a na zádech a pomocí polštářků zaujme příjemnou polohu, pokud má klientka zájem a není jí tato poloha příjemná, dá se masáž provést i v sedě na masážní klekačce.

Lymfatická masáž - celotělová a částečná

- je speciální jemná masážní technika, která příznivě ovlivňuje lymfatický systém. Pracuje s kůží a podkožím a díky tomu urychluje tok lymfy, povzbuzuje tak metabolismus těla, detoxikuje a odvodňuje organismus. Působí jako prevence proti žilním a infekčním onemocněním, podporuje imunitu. Aktivace lymfatického systému je jedním ze základních kroků v úspěšném boji s obezitou a celulitidou, dále přispívá k celkové regeneraci organismu a k prevenci mnoha závažných onemocnění. Při pravidelné masáži dochází ke zlepšení biomechanických vlastností svalové tkáně, kloubů a kosterního aparátu. Snižuje bolestivost kloubů dolních končetin, páteře a pánve, čímž se snižuje pravděpodobnost vzniku artrózy kolenních a kyčelních kloubů.

Manuální lymfatická masáž - horní končetiny

- je zdraví velmi prospěšná jemná masáž lymfatických cest napomáhající odtoku přebytečné vody a odpadních látek z těla. Účinně regeneruje, detoxikuje a odvodňuje organismus a tak posiluje jeho imunitu. U horních končetin je maximálně účinná při otocích vzniklých v důsledku operačních a léčebných zákroků, které sekundárně poškozují tok lymfy. Zvláště pak je vhodná u žen po vyléčeném onkologickém onemocnění prsu a po radioterapii axily. Manuální lymfatická masáž horních končetin zahrnuje ošetření hrudníku, krku zepředu, krku zezadu, zad a horních končetin.  

Manuální liftingová masáž obličeje a dekoltu 

- je velice účinná metoda vyhlazování obličeje. Je určená všem těm, kteří nedůvěřují, nebo nejsou příznivci invazivních metod obličejového liftingu. Tuto velmi příjemnou a voňavou masáž si zamilujete z důvodu okamžitě viditelných účinků. Tato technika působí na příčinu vrásek a přispívá k lepšímu vyživování vaší pokožky i samotných svalů. Hloubkově a detoxikačně působí na mimické svaly obličeje, veškeré ztuhlé svaly a tkáně uvolní, povzbudí krevní oběh, čímž se také zlepší barva vaší kůže. Dochází k rychlejšímu odplavování odpadních látek, ke zrychlení metabolismu a tím i k úbytku podkožního tuku obličeje, krku a dekoltu. Lifting obličeje vám nejen krásně vypne pokožku, ale navodí i pocity pohody a harmonie.

Masáž Relax - Růženka

- Tato masáž je propojení moudrosti starodávných praktik spojených s přírodou a energetickými dráhami v těle s prvky moderní masáže. Masáž zahrnuje ošetření nohou zepředu i zezadu a to včetně chodidel, a dále pak masáž šíje a zad, včetně prohřátí beder lávovými kameny. Kvalitní rostlinné oleje a éterické oleje, které během ošetření používám, jsou skvělým doplněním relaxační a regenerační masáže Relax-Růženka. Masáž je velice vhodná po celodenní turistice a cyklistice, vytvořila jsem ji právě pro naše hosty apartmánů Růženka, pro ně se tak stává pravou relaxací po aktivním dni v horské přírodě.U všech výše uvedených masáží používám jen kvalitní rostlinné oleje lisované za studena, vhodně zvolené pro délku a typ masáže. Tyto oleje s éterickými oleji, jsou vyrobené předními českými výrobci přírodní kosmetiky jako jsou Yasminka, Original Atok, Saloos nebo Nobilis Tilia, nebo vytvářím individuální masážní směsi s éterickými oleji zacílené přímo na aktuální problémy klientek.  

Čeká na vás jen šetrná a přírodní kosmetika od českých výrobců.

Věřím v sílu přírody, českou kvalitu a ráda podporuji naši ekonomiku.

Zvýhodněné nabídky pro klientky studia Relax - Růženka.

Všechny mé klientky mohou čerpat věrnostní slevy na péči Relax - Růženka a mají možnost využít zvýhodněných cenových podmínek na výrobky níže uvedených značek, které k péči používám. 

Zakládám si na podpoře českých výrobců.

 • Česká aromaterapeutická kosmetika nejvyšší kvality Yasminka.
 • Česká certifikovaná přírodní a BIO kosmetika Nobilis Tilia.
 • Česká aromaterapeutická kosmetika Original ATOK.
 • Česká šetrná kosmetika NAFIGATE.
 • Česká přírodní kosmetika Saloos.

Staletími prověřené účinky masáží a podrobně k funkčním poruchám pohybového aparátu.

Funkční poruchy pohybového aparátu :

     Při současném životním stylu, kdy mnozí z nás tráví většinu dne v sedě, ať už v kancelářích, za volantem nebo jednostrannou zátěží těla, dochází často k poruchám pohybového aparátu. Rychlá doba plná technických vymožeností snižuje fyzické nároky na člověka a naopak zvyšuje nároky psychické. To vše se pak projeví celou škálou nepříjemných příznaků, počínaje pocitem trvalé únavy až po vysloveně bolestivé stavy. Svalová ochablost s ní spojená zhoršená kloubní odolnost, špatné držení těla a nefunkčnost celého organismu je prostě běžným důsledkem dnešní moderní doby.
     Funkční poruchy pohybového aparátu jsou vratné poruchy. Nejsou zde přítomny ještě žádné strukturální změny tkání. Při indikaci správné masážní terapie propojené s pohybem může dojít k jejich úplnému odstranění. Funkční poruchy se projevují "pouze" poruchou funkce pohybového aparátu, popřípadě jeho bolestí. Ta může být místní, vyskytující se přímo v místě poruchy = mám nějaký problém ve velkém hýžďovém svalu a tam mě to také bolí, ale může se jednat o bolest tzv. přenesenou = porucha je v oblasti dolní krční páteře a přitom mě ukrutně bolí hlava na spáncích.
      Z dlouhodobého hlediska přispívají funkční poruchy velmi výrazně ke vzniku poruch strukturálních, dalo by se říci, že jsou za jejich vznik přímo odpovědné. Je tedy žádoucí ovlivnit funkční poruchy dříve, než vyvolají poruchy strukturální = s artrózou kyčelního kloubu už je daleko horší pořízení než s funkčními poruchami v oblasti dolních končetin, pánve a bederní páteře, které se v průběhu let podílí na jejím vzniku. Až 90% bolestí našeho hybného systému připadá na vrub právě funkčním poruchám.
    Za správně zvolenou terapii považuji vhodně vybranou regenerační a relaxační masáž společně s pravidelnou pohybovou aktivitou, masáž si pak můžete dopřát jak před, tak po aktivním pohybu. Pokud mohu doporučit, čerpám z vlastní zkušenosti, jestli jste již ve stavu, kdy pociťujete bolesti, a máte lékařem vyloučeny strukturální změny ve svalech, kloubech a kostech, je nejlepší si masáž dopřát před cvičením. Masáž tak uvolní zatuhlé bolestivé místa a cvičení se tak pro vás stane radostí a ne soužením v bolesti. Pokud však nemáte žádné bolesti a pravidelně cvičíte, nebo jste aktivní sportovec, pak je vhodné masáž zařadit jako relaxaci a uvolnění svalů po aktivním pohybu. 
     Za kvalitně provedenou masáž, považuji tu, která je pro klienta příjemná. Díky ní dojde k celkovému uvolnění, pocitu spokojenosti, subjektivnímu vnímání pohody a masáž pak může velice účinně sloužit jako psychohygiena. Každý člověk je jinak citlivý na bolest, a dokonce i stálý klient může být jinak citlivý na úterní a jinak zase na čtvrteční masáži. Jedná se o velmi subjektivní vjemy, které musím jako masérka vždy respektovat a s klientem o tom aktivně komunikovat. Jsou klienti, kterým intenzivní masáž vyhovuje a je jim příjemná, a naopak jsou klienti, kteří preferují jemnější provedení masáže. V obou případech zvolením správných postupů při masáži dosáhnu stejného výsledku v uvolnění přetížených svalů. Přijďte si ke mě odpočinout a zregenerovat tělo v mém světě masáží a aromaterapie, budu se na vás těšit, Šárka R.V.

Pomocníci, které používám - TDP lampa:

     Tuto terapeutickou lampu používám pro rozehřátí svalů příslušné partie těla před masáží. Zahřátí před masáží je velmi podstatné, protože se jím uvolní křečovité stažení svalů v namáhaných oblastech, tak se celkově zvýší účinek prováděné masáže.

     Tato lampa má, ale další mimořádně účinky, podporuje krevní oběh, ulevuje od bolestí svalů a jiných nemocí, pomáhá hojit lehká poranění, pomáhá od bolestí u artritidy a pomáhá léčit různá kožní onemocnění. Přináší rychlou úlevu při bolestech zad, šíje a hlavy. Zmírňuje chronické prochladnutí. Záněty, zranění a zlomeniny kostí se v mnoha případech léčí rychleji. Kromě těchto předností se TDP lampa osvědčila na povzbuzení látkové výměny, regulaci fyziologických ukazatelů podvýživy a při zmírnění zánětů. Podobně jako při akupunktuře posilňuje a obnovuje narušený tok energie v meridiánech. V Číně se používá i místo moxy - prohřívá a nekouří. Lampa získala zlatou medaili na 35. světovém veletrhu vynálezů v roce 1986 v Bruselu. (Schváleno pro EU. Certifikát TÜV.)

Kontraidikace - kdy neprovádím masáž:

 • všechny akutní stavy (záněty, virózy, infekce, TBC apod.)
 • onkologické problémy (nádorová onemocnění)
 • závažné choroby srdce (infarkty, srdeční arytmie, neléčený vysoký krevní tlak)
 • špatná srážlivost krve, zvýšená krvácivost
 • záněty žil, křečové žíly
 • kožní onemocnění (otevřená poranění, plísně, bércové vředy)
 • těhotenství do ukončeného 3. měsíce (TDP lampa nepoužívám po celou dobu těhotenství)
 • TDP lampa nelze použít - pokud má klient kardiostimulátor a na děti do 6 let věku
 • manuální lifting obličeje - v případě nedávného chirurgického liftingu či aplikace injekcí botulotoxinových nebo kyseliny hyaluronové - masáž lze provést za cca 3-4 měsíce od aplikace těchto injekcí či od plastické operace.
 • Lymfatická masáž - všechny výše uvedené kontraindikace a zelený zákal - glaukom