Masáže

"Vaše tělo je drahokam, pečuji o něj starostlivě a s láskou."

Masáže - Růženka = nedílná součást vašeho pilíře odpočinku.

Masáž je jedna z metod, která udržuje vaše tělo v rovnováze. Masírováním uvolňuji přetížené svaly, ulevím od bolesti a při pravidelné aplikaci odstraním funkční poruchy v rovnováze mezi svalovým, vazivovým a kostěným aparátem těla. Masáže Relax - Růženka jsou určeny ženám, pečují o jejich zdraví a krásu a pomocí aromaterapie harmonizují tělo a ducha

Masáže - Růženka, jsou profesionální masáže, při nichž používám zásadně jen přírodní produkty - nejkvalitnější oleje lisované za studena, profesionálně míchané přírodní masážní oleje s éterickými oleji od předních českých výrobců BIO přírodní aromaterapeutické kosmetiky, nebo vytvářím individuální přírodní masážní směsi s éterickými oleji, tak aby masáž byla ještě účinnější.

Nabídka masáží Relax - Růženka:

- uvedené délky masáží jsou potřebné k provedení kvalitní a účinné masáže, prosím počítejte ještě navíc s cca 15 min na úvodní anamnézu a relaxaci po masáži. 

Níže v nabídce jsou uvedeny nejžádanější, speciální a klasické sportovní masáže.

OBJEDNÁVKY telefonicky 737 724 131

Nejžádanější masáže:

Regenerační-sportovní masáž šíje

- délka masáže 25 minut, podrobnosti viz níže

350 Kč

Masáž plosky nohou - reflexologie

- délka masáže 30 minut, podrobnosti viz níže

400 Kč

Regenerační-sportovní masáž zad

- délka masáže 55 minut, podrobnosti viz níže

650 Kč

Breussova uvolňovací masáž zad

- délka masáže 50 minut, podrobnosti viz níže

600 Kč

Manuální lymfatická masáž - horní končetiny 

- délka masáže 60 minut, podrobnosti viz níže

700 Kč

Ájurvédská relaxační a uvolňující celotělová masáž

- délka masáže 120 minut, podrobnosti viz níže

1700 Kč

Masáž Relax-Růženka

- délka masáže 120 minut, podrobnosti viz níže 

2.000 Kč

Holistická aromaterapeutická masáž

- délka masáže 150 minut, podrobnosti viz níže

2.300 Kč

Nejžádanější aromaterapeutické ošetření najdete v záložce

- Manuální lymfatické ošetření CELULITIDY se zábalem

- Aromaterapeutické ošetření KŘEČOVÝCH ŽIL nohou

Regenerační-sportovní masáž šíje

- je intenzivní, ale šetrně prováděná masáž krku, šíje a ramen. Odstraňuje napětí a bolestivost svalů této oblasti, vrací jim pružnost a obnovuje přirozenou pohyblivost. Masáž šíje bývá úspěšná při zmírnění bolestí hlavy, ramen a zad, včetně úlevy od některých typů migrén. Masáž se provádí v sedě, oblast šíje prohřívám TDP lampou.


Regenerační-sportovní masáž zad

- je nejlepší masáž na vaše unavená a ztuhlá záda. Je velice vhodná pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání. Masáž zad odbourává nahromaděný stres a přispívá ke správnému držení těla. Může také ulevit od bolestí v hrudní i bederní oblasti páteře způsobených především nevhodnými pohybovými návyky, proto má vliv na uvolnění celého pohybového aparátu. Důkladná masáž zad je prevencí proti sesedání meziobratlových plotének. Je prostě vhodná pro všechny, kteří chtějí mít zdravá záda.

Manuální lymfatická masáž - horní končetiny

- je zdraví velmi prospěšná jemná masáž lymfatických cest napomáhající odtoku přebytečné vody a odpadních látek z těla. Účinně regeneruje, detoxikuje a odvodňuje organismus a tak posiluje jeho imunitu. U horních končetin je maximálně účinná při otocích vzniklých v důsledku operačních a léčebných zákroků, které sekundárně poškozují tok lymfy. Manuální lymfatická masáž horních končetin zahrnuje ošetření hrudníku, krku zepředu, krku zezadu, zad a horních končetin.  


Masáž Relax - Růženka

- je dokonalou kombinací toho nejlepšího z masážních technik, respektuje nejen fyziologii člověka, lymfatický a krevní oběh, ale také průběh meridiánů a tok energie v těle. Během masáže používám prvky z akupresury a reflexologie. Tato masáž je propojení moudrosti starodávných praktik spojených s přírodou a energetickými drahami v těle s prvky moderní masáže. Masáž zahrnuje lymfatické ošetření dolních končetin, masáž plosky nohou, odblokování krční páteře a masáž šíje a zad. Kvalitní rostlinné oleje, éterické oleje a bylinné pudry, které během ošetření používám, jsou skvělým doplněním relaxační a regenerační masáže Relax-Růženka.

Masáž plosky nohou - reflexologie

- využívá stejného principu jako akupresura a vychází z pradávné metody, která je založená na poznatku, že na chodidle existuje množství bodů a plošek, které jsou propojeny s jednotlivými orgány a částmi těla pomocí nervových spojení. Novodobý objevitel této metody je William Fitzgerald. Stimulací těchto bodů tlakem nebo hlazením vede k odstranění energetické nerovnováhy jednotlivých orgánů v těle a harmonizuje průtok energie v meridiánech - akupunkturních či energetických drahách.

Breussova uvolňovací masáž zad 

- je velice vhodná pro ty, co si nemohou ze zdravotních důvodů dopřát intenzivní regenerační-sportovní masáž zad. Jedná se totiž o šetrnou a velmi jemnou masáž, která má skvělý účinek na bolesti zad pocházející z dráždění nervů podél celé páteře, hlavně na vystřelující bolesti do končetin u výhřezů plotének (Ischias). Breussova masáž regeneruje sesednuté meziobratlové ploténky, uvolňuje svaly a vazy okolo páteře a hlavně u starších osob tak zlepšuje pohyblivost končetin.

Ájurvédská relaxační celotělová masáž

- tato masáž má blahodárné účinky na celé tělo. Působí velice relaxačně, zlepšuje krevní oběh, pomáhá vylučovat toxické látky z těla a tím zvyšuje činnost imunitního systému, pomáhá předcházet únavě a účinně uvolňuje nervový systém. Při masáži se jemnou metodou stimulují "marma" body, místa setkání svalů, žil, tepen, šlach, kostí a kloubů, masáž tak navodí úžasný pocit odpočinku. Aby byla masáž ještě účinnější, používá se k masírování zahřátý bylinný olej, ten pak díky svému složení zlepšuje kvalitu kůže, vlasů a nehtů.

Holistická aromaterapeutická masáž - celé tělo

- je úchvatnou celostní metodou, která harmonizuje fyzické a duševní zdraví člověka. Je nádhernou, plynulou a voňavou hrou doteků, která uvolňuje a navozuje hlubokou relaxaci, zbavuje stresu a ulevuje při psychosomatických obtížích. Samotné masáži předchází diagnostika klientky, na základě které pak tvořím masážní směs z přírodních rostlinných olejů a éterických olejů zacílenou na aktuální problémy klientky. Díky kvalitním rostlinným olejům masáž regeneruje, vitalizuje a vyživuje pokožku celého těla. Vhodně zvolenou kombinací éterických olejů pak masáž nastoluje duševní rovnováhu a samoozdravné procesy těla.

Speciální masáže:

Manuální liftingová masáž obličeje a dekoltu

- délka masáže 60 minut, podrobnosti viz níže

700 Kč

Manuální lymfatická masáž - dolní končetiny

- délka masáže 90 minut, podrobnosti viz níže

950 Kč

Manuální lymfatická masáž - celotělová

- délka masáže 120 minut, podrobnosti viz níže 

1.700 Kč

Celotělová meridiánová masáž dle Willyho Penzela

- délka masáže 120 minut, podrobnosti viz níže

1.700 Kč

Manuální liftingová masáž obličeje a dekoltu 

- je velice účinná metoda vyhlazování obličeje. Je určená všem těm, kteří nedůvěřují, nebo nejsou příznivci invazivních metod obličejového liftingu. Tuto velmi příjemnou a voňavou masáž si zamilujete z důvodu okamžitě viditelných účinků. Tato technika působí na příčinu vrásek a přispívá k lepšímu vyživování vaší pokožky i samotných svalů. Hloubkově a detoxikačně působí na mimické svaly obličeje, veškeré ztuhlé svaly a tkáně uvolní, povzbudí krevní oběh, čímž se také zlepší barva vaší kůže. Dochází k rychlejšímu odplavování odpadních látek, ke zrychlení metabolismu a tím i k úbytku podkožního tuku obličeje, krku a dekoltu. Lifting obličeje vám nejen krásně vypne pokožku, ale navodí i pocity pohody a harmonie.

Celotělová meridiánová masáž dle W. Penzela 

- je velmi účinnou masáží jednotlivých akupunkturních drah, meridiánů. Následná akupresura v takto čištěných drahách je daleko rychlejší a účinnější. Uvolňuje nahromaděné blokády v drahách jednotlivých orgánů, tím výrazně zlepšuje a obnovuje jejich funkci. Harmonizuje a rozproudí životní energii. Jedná se o příjemnou masáž, která působí současně na tělo i mysl. Meridiánová masáž je vhodná preventivní metoda k udržení zdraví těla i duše. Je velmi vhodná i v těch případech, kdy už došlo k projevu nerovnováhy. Meridiánová masáž dle W. Penzela má své kořeny v Tradiční čínské medicíně.

Lymfatická masáž - celé tělo a částečná

- je speciální jemná masážní technika, která příznivě ovlivňuje lymfatický systém. Pracuje s kůží a podkožím a díky tomu urychluje tok lymfy, povzbuzuje tak metabolismus těla, detoxikuje a odvodňuje organismus. Působí jako prevence proti žilním a infekčním onemocněním, podporuje imunitu. Aktivace lymfatického systému je jedním ze základních kroků v úspěšném boji s obezitou a celulitidou, dále přispívá k celkové regeneraci organismu a k prevenci mnoha závažných onemocnění. Při pravidelné masáži dochází ke zlepšení biomechanických vlastností svalové tkáně, kloubů a kosterního aparátu. Snižuje bolestivost kloubů dolních končetin, páteře a pánve, čímž se snižuje pravděpodobnost vzniku artrózy kolenních a kyčelních kloubů.

Klasické sportovní masáže:

Regenerační-sportovní masáž šíje a zad

- délka masáže 75 minut, podrobnosti viz níže

850 Kč

Celotělová regenerační-sportovní masáž

- délka masáže 120 minut, podrobnosti viz níže

1.550 Kč

Regenerační-sportovní masáž horních končetin 

- délka masáže 55 minut, podrobnosti viz níže

650 Kč

Regenerační-sportovní masáž horních končetin a šíje

- délka masáže 75 minut, podrobnosti viz níže

850 Kč

Regenerační-sportovní masáž dolních končetin

- délka masáže 55 minut, podrobnosti viz níže

650 Kč

Regenerační-sportovní masáž dolních končetin a hýždí

- délka masáže 75 minut, podrobnosti viz níže

850 Kč

Regenerační-sportovní masáž hrudníku

- délka masáže 45 minut, podrobnosti viz níže

550 Kč

Uvolňovací masáž břicha

- délka masáže 25 minut, podrobnosti viz níže

350 Kč

Klasické regenerační-sportovní masáže

- jsou základní typy masáží, při kterých se používají standardizované masážní techniky (roztírání, hnětení, tření, tepání,sekání, apod.). Regenerační-sportovní masáž složená z těchto prvků má správný účinek, jen když jsou uvedené hmaty prováděné ve správném pořadí, tedy uspořádaně. Tyto masáže převážně zmírňují napětí a bolesti svalů. Během masáže dochází k uvolnění svalstva, odstranění jeho ochablosti, ztuhlosti a tím i bolesti. Masáž odstraňuje únavu a stres, zlepšuje prokrvení těla a lymfatického systému, posiluje imunitní systém a tím i regeneraci těla.

U všech výše uvedených masáží používám jen kvalitní rostlinné oleje vhodně zvolené pro délku a typ masáže. Tyto oleje jsou buď profesionálně míchané s éterickými oleji předními českými výrobci přírodní kosmetiky jako jsou Yasminka, Original Atok, Saloos nebo Nobilis Tilia, nebo vytvářím individuální masážní směsi s éterickými oleji zacílené přímo na aktuální problémy klientky.  

Zvýhodněné nabídky pro klienty Relax - Růženka.

Všichni mí klienti mohou čerpat věrnostní slevy na masáže a mají možnost využít zvýhodněných cenových podmínek na výrobky těchto značek:

 • Česká aromaterapeutická kosmetika nejvyšší kvality Yasminka.
 • Česká certifikovaná přírodní a BIO kosmetika Nobilis Tilia.
 • Česká aromaterapeutická kosmetika Original ATOK.
 • Česká přírodní kosmetika Saloos.
 • Ruční výroba přírodní kosmetiky, mýdel s kozím mlékem, bylinkových šampónů a keramických doplňků MÝDLÁRNA ROZMARÝNKA.

 • AMANDE LUX - přírodní kosmetika a originální niche parfémy nejstarší francouzské parfumerie Galimard s tradicí od roku 1747.

 • Life Mine - z pramenu života - pomůcky pro kosmetiku, manikúru, pedikúru, koupele, sauny a masáže.

Vysvětlení a doplnění některých pojmů a obsahu textu výše.

Funkční poruchy pohybového aparátu :

Při současném životním stylu, kdy mnozí z nás tráví většinu dne v sedě, ať už v kancelářích, za volantem nebo jednostrannou zátěží těla, dochází často k poruchám pohybového aparátu. Rychlá doba plná technických vymožeností snižuje fyzické nároky na člověka a naopak zvyšuje nároky psychické. To vše se pak projeví celou škálou nepříjemných příznaků, počínaje pocitem trvalé únavy až po vysloveně bolestivé stavy. Svalová ochablost s ní spojená zhoršená kloubní odolnost, špatné držení těla a nefunkčnost celého organismu je prostě běžným důsledkem dnešní moderní doby. 

Funkční poruchy pohybového aparátu jsou vratné poruchy. Nejsou zde přítomny ještě žádné strukturální změny tkání. Při indikaci správné masážní terapie propojené s pohybem může dojít k jejich úplnému odstranění. Funkční poruchy se projevují "pouze" poruchou funkce pohybového aparátu, popřípadě jeho bolestí. Ta může být místní, vyskytující se přímo v místě poruchy = mám nějaký problém ve velkém hýžďovém svalu a tam mě to také bolí, ale může se jednat o bolest tzv. přenesenou = porucha je v oblasti dolní krční páteře a přitom mě ukrutně bolí hlava na spáncích.

Z dlouhodobého hlediska přispívají funkční poruchy velmi výrazně ke vzniku poruch strukturálních, dalo by se říci, že jsou za jejich vznik přímo odpovědné. Je tedy žádoucí ovlivnit funkční poruchy dříve, než vyvolají poruchy strukturální = s artrózou kyčelního kloubu už je daleko horší pořízení než s funkčními poruchami v oblasti dolních končetin, pánve a bederní páteře, které se v průběhu let podílí na jejím vzniku. Až 90% bolestí našeho hybného systému připadá na vrub právě funkčním poruchám.

Za správně zvolenou terapii považuji vhodně vybranou regenerační a relaxační masáž společně s pravidelnou pohybovou aktivitou, masáž si pak můžete dopřát jak před, tak po aktivním pohybu. Pokud mohu doporučit, čerpám z vlastní zkušenosti, jestli jste již ve stavu, kdy pociťujete bolesti, a máte lékařem vyloučeny strukturální změny ve svalech, kloubech a kostech, je nejlepší si masáž dopřát před cvičením. Masáž tak uvolní zatuhlé bolestivé místa a cvičení se tak pro vás stane radostí a ne soužením v bolesti. Pokud však nemáte žádné bolesti a pravidelně cvičíte, nebo jste aktivní sportovec, pak je vhodné masáž zařadit jako relaxaci a uvolnění svalů po aktivním pohybu. 

Za kvalitně provedenou masáž, považuji tu, která je pro klienta příjemná. Díky ní dojde k celkovému uvolnění, pocitu spokojenosti, subjektivnímu vnímání pohody a masáž pak může velice účinně sloužit jako psychohygiena. Každý člověk je jinak citlivý na bolest, a dokonce i stálý klient může být jinak citlivý na úterní a jinak zase na čtvrteční masáži. Jedná se o velmi subjektivní vjemy, které musím jako masérka vždy respektovat a s klientem o tom aktivně komunikovat. Jsou klienti, kterým intenzivní masáž vyhovuje a je jim příjemná, a naopak jsou klienti, kteří preferují jemnější provedení masáže. V obou případech zvolením správných postupů při masáži dosáhnu stejného výsledku v uvolnění přetížených svalů. Přijďte si ke mě odpočinout a zregenerovat tělo v mém světě masáží a aromaterapie, budu se na vás těšit, Šárka V.

TDP lampa:

Tuto terapeutickou lampu používám pro rozehřátí svalů příslušné partie těla před masáží. Zahřátí před masáží je velmi podstatné, protože se jím uvolní křečovité stažení svalů v namáhaných oblastech, tak se celkově zvýší účinek prováděné masáže. 

Tato lampa má, ale další mimořádně účinky, podporuje krevní oběh, ulevuje od bolestí svalů a jiných nemocí, pomáhá hojit lehká poranění, pomáhá od bolestí u artritidy a pomáhá léčit různá kožní onemocnění. Přináší rychlou úlevu při bolestech zad, šíje a hlavy. Zmírňuje chronické prochladnutí. Záněty, zranění a zlomeniny kostí se v mnoha případech léčí rychleji. Kromě těchto předností se TDP lampa osvědčila na povzbuzení látkové výměny, regulaci fyziologických ukazatelů podvýživy a při zmírnění zánětů. Podobně jako při akupunktuře posilňuje a obnovuje narušený tok energie v meridiánech. V Číně se používá i místo moxy - prohřívá a nekouří. Lampa získala zlatou medaili na 35. světovém veletrhu vynálezů v roce 1986 v Bruselu. (Schváleno pro EU. Certifikát TÜV.)

Kontraidikace - kdy neprovádím masáž:

 • všechny akutní stavy (záněty, virózy, infekce, TBC apod.)
 • onkologické problémy (nádorová onemocnění)
 • závažné choroby srdce (infarkty, srdeční arytmie, neléčený vysoký krevní tlak)
 • špatná srážlivost krve, zvýšená krvácivost
 • záněty žil, křečové žíly
 • kožní onemocnění (otevřená poranění, plísně, bércové vředy)
 • těhotenství do ukončeného 3. měsíce (TDP lampa nepoužívám po celou dobu těhotenství)
 • TDP lampa nelze použít - pokud má klient kardiostimulátor a na děti do 6 let věku
 • manuální lifting obličeje - v případě nedávného chirurgického liftingu či aplikace injekcí botulotoxinových nebo kyseliny hyaluronové - masáž lze provést za cca 3-4 měsíce od aplikace těchto injekcí či od plastické operace.
 • Lymfatická masáž - všechny výše uvedené kontraindikace a zelený zákal - glaukom