Kosmetika

"Vaše tělo je drahokam, pečuji o něj starostlivě a s láskou."

Kosmetika - Růženka = může být skvělou součástí vaší cesty ke zdravé a krásné pleti.

Kosmetická péče o pleť je dnes neoddělitelnou součástí našeho života. Každá žena, již od pradávna touží po půvabu a zejména pak po dokonalé pleti bez vrásek. Všechna období lidstva tak měla svá doporučení a osvědčené rady, jak na to. 

Kosmetické ošetření pleti skvěle doplňuje moji nabídku v péči o ženu a její zdravý vzhled. Od liftingové masáže obličeje, velmi oblíbené u mých klientek, byl totiž už jen malý krůček ke kosmetické péči o pleť. Můžete se tak těšit na úžasné propojení šetrné a přírodní kosmetiky, aromaterapie a manuální liftingové masáže. 

"Dopřejte si zastavení v každodenním shonu, uvolněte se a nechte se jen hýčkat."

Nabídka kosmetického ošetření péče Relax - Růženka:

- uvedené délky ošetření jsou zárukou kvalitní kosmetické péče o vaši pleť, prosím počítejte ještě navíc s cca 15 min na úvodní anamnézu a relaxaci po ošetření.

Stránka ve výstavbě.

Nové studio v Tišnově se připravuje k provozu, postupně, do otevření studia v Tišnově, bude doplněn seznam a ceník kosmetického ošetření. Studio Relax-Růženka, Tišnov, Brněnská 260.

Čeká na vás jen šetrná a přírodní kosmetika od českých výrobců.

Věřím v sílu přírody, českou kvalitu a ráda podporuji naši ekonomiku.

Zvýhodněné nabídky pro klientky studia Relax - Růženka.

Všechny mé klientky mohou čerpat věrnostní slevy na péči Relax - Růženka a mají možnost využít zvýhodněných cenových podmínek na výrobky níže uvedených značek.

Zakládám si na podpoře českých výrobců.

 • Česká aromaterapeutická kosmetika nejvyšší kvality Yasminka.
 • Česká certifikovaná přírodní a BIO kosmetika Nobilis Tilia.
 • Česká aromaterapeutická kosmetika Original ATOK.
 • Česká přírodní kosmetika Saloos.
 • Ruční výroba přírodní kosmetiky, mýdel s kozím mlékem, bylinkových šampónů a keramických doplňků Mýdlárna Rozmarýnka.

Odvěká touha po kráse a její dlouhá cesta v čase, detailněji ke kosmetickému ošetření pleti.

Hledání "elixíru" mládí a krásy:

     Jednou z nejkrásnějších žen celé historie byla královna Nefertiti. O svou krásu a mladistvý vzhled pečovala právě jen přírodními přípravky. Nejenom olivový olej a med jí pomáhal vyživovat a hydratovat její pleť. Starověcí Egypťané svou pleť hýčkali a zamilovali si i peeling, který zbavil tvář odumřelé kůže a vyčistil póry.
     Také ve starověkém Řecku a Římě bylo znakem dobrého postavení ve společnosti mít dokonalou a krásnou pleť. I zde patřil olivový olej k základní složce všech krémů, mastí, olejů a výživných masek. V té době se už používaly noční masky vyrobené z vnitřní měkké části chleba a kozího či oslího mléka, maska byla slupovací a ráno po ní byla pokožka jemná, hydratovaná a svěží.
     Oproti tomu ve středověku byla péče o pleť a krásu ženy považována za ďáblovo dílo. Čistotu a hygienu často nahrazovaly vonné látky. Dalo by se říct, že středověk byl celkově v péči o tělo dobou temna.
     K významnému rozvoji v oblasti výroby kosmetických prostředků pak došlo až v 18. a 19. století. Tehdy už "zázračné" kosmetické přípravky vyráběli lékárníci a mydláři. Receptury na krémy, mastičky a různé vodičky se dědily a předávaly z generace na generaci a povětšinou se jednalo o tajné recepty. Postupně se kosmetické přípravky zdokonalovaly a vyvíjely se až do dnešní podoby. Asi od poloviny 19. století došlo k velkému rozmachu v oblasti kosmetické chemie a přírodní látky v přípravcích se začaly hojně nahrazovat látkami syntetickými.
     Ve 20. století se kosmetika stala neodlučitelnou součástí života žen, a to bez ohledu na jejich sociální postavení. I naše babičky vyzkoušely mnoho způsobů, jak pleť omladit, vyživit, vypnout ji, zbavit se tak vrásek a zpomalit jejich tvorbu. V tomto období vzniklo mnoho kosmetických značek a řada inovativních kosmetických prostředků. Tváří dokonalé péče o pleť byly známé herečky a baletky.
     Na přelomu 20. - 21. století zaznamenává velký boom plastická chirurgie. Kosmetické plastiky se začínají objevovat už šedesátých letech dvacátého století, podstupují je hlavně celebrity ze šoubyznysu. Dnes už je plastická chirurgie dobře dostupná i pro široké vrstvy obyvatel. Plastická chirurgie se řadí mezi invazivní metody úpravy těla. Plastická chirurgie, ale není jen estetickou záležitostí, v mnoha případech pomáhá lidem řešit problémy po vážných úrazech nebo onemocněních, proto má v našem světě své opodstatněné místo.
     Další z metod, která patří do rukou lékařů je estetická dermatologie, která je v současné době hodně oblíbená, protože dokáže nemalé zázraky. Bez chirurgického zákroku umí navrátit mladiství vzhled a řada metod je navíc naprosto bezbolestná a nevyžadující žádnou rekonvalescenci. Mezi tyto ošetření patří například tyto omlazující zákroky: regenerace krevní plazmou, mezoterapie, injekční odstraňování vrásek, facelifting pomocí mezonití a laserová omlazení.
     Skvělou volbou v péči o pleť, ale stále i v dnešní době zůstává, každodenní poctivá péče o pleť a pravidelné odborné a kvalitní kosmetické ošetření pleti pomocí neinvazivních metod. Neinvazivní kosmetické metody, jsou metody, které mají ve své kompetenci kosmetičky. Pokud jsou poskytovány odborně a pravidelně, dokáží také velké zázraky, mohou vaši pleť udržet dlouhé roky ve výborné kondici tak, abyste na žádné invazivní zákroky nemusely.
     V rukou kosmetiček jsou dnes, v době odklonu od syntetiky, mocné zbraně v podobě přírodních přípravků a šetrné kosmetiky. Ale i kosmetička může používat skvělé pomocníky, ti umí zvýšit efekt omlazení pleti a synergicky pomohou účinkům kvalitních přírodních látek a šetrných vyživujících aktivních látek v použité kosmetice. Kvalitní vyčištění pleti, vyživení pleti, stimulace a zrelaxování pleti, úprava obočí, depilace a barvení řas, už dnes nejsou jediné nástroje, které má šikovná kosmetička ve svých rukou. Existuje neinvazivní přístrojová kosmetika, která v kombinaci s přírodní péčí dokáže vaši pleť dokonale zbavit nevzhledných vrásek, váčků pod očima a povadlosti. Navrátí pokožce ubývající kolagen a zpevní ji zevnitř. Tyto metody jsou rychlé, bezbolestné a výsledek je viditelný okamžitě a splní tak očekávání i těch nejnáročnějších klientek.


Kontraidikace - kdy neprovádím kosmetické ošetření:

 • všechny akutní stavy (záněty, virózy, infekce, TBC apod.)
 • onkologické problémy (nádorová onemocnění - přístrojová kosmetika vyloučena)
 • závažné choroby srdce (infarkty, srdeční arytmie, neléčený vysoký krevní tlak, přístrojová kosmetika vyloučena u kardiostimulátoru)
 • špatná srážlivost krve, zvýšená krvácivost
 • záněty v obličeji - záněty svalů, nervů, zubů, kůže
 • při spálené pleti obličeje od slunce
 • při kožních onemocněních a úrazech v obličeji a dekoltu (otevřená poranění, plísně, opary, ekzémy)
 • v případě nedávného chirurgického liftingu či aplikace injekcí botulotoxinových nebo kyseliny hyaluronové - ošetření lze provést za cca 4 měsíce od aplikace těchto injekcí či od plastické operace.
 • oční nemoci - zelený zákal - glaukom