Aromaterapie

"Vaše tělo je drahokam, pečuji o něj starostlivě a s láskou."

Aromaterapie - Růženka = nedílná součást vašeho pilíře odpočinku.

Aromaterapie působí na člověka s velkou ozdravující silou rostlinných silic, látek které si rostliny vyrábí pro svou ochranu a přežití. Stejně tak, jak silice pracují pro rostliny, dokáží pomáhat člověku. Blahodárné účinky rostlinných silic = éterických olejů na lidské tělo jsou známy po tisíce let. Celá staletí člověk využívá jejich podpůrné léčebné vlastnosti a harmonizační účinky na psychiku. Společně se mnou tak znovu objevíte sílu přírody a kouzlo aromaterapie.

Aromaterapii cíleně používám k udržení a podpoře fyzické a psychické pohody vašeho těla. Společně, dle vašich aktuálních fyzických a psychických potřeb, vytvoříme individuální směsi éterických olejů pro masáž a inhalaci. Zároveň tak můžeme propojit aromaterapii s masáží, masáž se tak pro vás stane úžasnou cílenou pomocí při obtížích, velkou relaxací a duševní terapií.

"Dopřejte si zastavení v každodenním shonu, uvolněte se a nechte se jen hýčkat."

Nabídka aromaterapeutické péče Relax - Růženka:

- uvedené délky ošetření jsou zárukou kvalitní aromaterapeutické péče, prosím počítejte ještě navíc s cca 15 min na úvodní anamnézu a relaxaci po ošetření.

 OBJEDNÁVKY telefonicky 737 724 131

Nejžádanější aromaterapuetická péče:

Aromaterapeutická celostní masáž - celotělová

- celková délka ošetření 120 minut, podrobnosti viz níže

2.000 Kč

Manuální lymfatické ošetření "CELULITIDY" se zábalem

- délka ošetření 150 minut, podrobnosti viz níže

1.550 Kč

Manuální lymfatické ošetření horních končetin s vyživujícím peelingem

- délka ošetření 115 minut, podrobnosti viz níže

1.000 Kč

Manuální liftingová masáž obličeje a dekoltu s maskou z bylinných pudrů

- délka ošetření 90 minut, podrobnosti viz níže

900 Kč

Aromaterapeutické ošetření DEKOLTU a horních končetin

- délka ošetření 60 minut, podrobnosti viz níže

700 Kč

Aromaterapeutické ošetření KŘEČOVÝCH žil nohou

- délka ošetření 45 minut, podrobnosti viz níže

550 Kč

Nejžádanější masáže najdete v záložce 

Ostatní aromaterapuetická péče:

Aromaterapeutická individuální konzultace s esencí

- délka konzultace je 60 minut, včetně 15 minut na anamnézu

Součástí konzultace je výroba individuálního voňavého balíčku 

- pleťový krém, koupelová sůl a masážní olej jen pro Vás

500 Kč

Aromaterapeutické ošetření křečových žil nohou

- Péče o pokožku na nohách postižených křečovými žílami je stejně důležitá jako péče o žíly samé. Jemné vtírání masážního oleje s éterickými oleji z Cypřiše stálezeleného a Pelargonie vonné, zábal ze vzácných jílů s obsahem éterického oleje z Růže damašské, zmírní pocit těžkých nohou a zajistí obnovu přirozené vitality pokožky vašich nohou. 

Aromaterapeutická celostní masáž - celotělová

- je úchvatnou celostní metodou, která harmonizuje fyzické a duševní zdraví člověka. Je nádhernou, plynulou a voňavou hrou doteků, která uvolňuje a navozuje hlubokou relaxaci, zbavuje stresu a ulevuje při psychosomatických obtížích. Samotné masáži předchází diagnostika klientky, na základě které pak tvořím masážní směs z přírodních rostlinných olejů a éterických olejů zacílenou na aktuální problémy klientky. Díky kvalitním rostlinným olejům masáž regeneruje, vitalizuje a vyživuje pokožku celého těla. Vhodně zvolenou kombinací éterických olejů pak masáž nastoluje duševní rovnováhu a samoozdravné procesy těla.

Manuální liftingová masáž obličeje a dekoltu s maskou z bylinných pudrů

- toto ošetření je velice účinnou metodou vyhlazování obličeje. Je určená všem těm, kteří nedůvěřují, nebo nejsou příznivci invazivních metod obličejového liftingu. Tuto velmi příjemnou a voňavou masáž si zamilujete z důvodu okamžitě viditelných účinků. Tato technika působí na příčinu vrásek a přispívá k lepšímu vyživování vaší pleti. Po masáži se aplikuje na obličej a dekolt maska z jemného jílu a následně maska z bylinných pudrů a kvalitních rostlinných olejů lisovaných za studena. Tato maska je individuálně připravená přesně na aktuální potřeby vaší pleti, pak dokonale a komplexně vyživuje vaši pokožku. Vaše pleť bude po tomto ošetření zářit a bude krásně vypnutá.

Aromaterapeutické ošetření dekoltu a horních končetin

- toto pěstící ošetření vychází z dávné orientální procedury hammam. Zahrnuje ošetření pleti očistnou pěnou, dále vyživující peeling a aromaterapeutickou masáž. Je vhodnou péčí pro každou ženu, je úžasným balzámem na unavené a upracované ruce. Nádherně vypne a provoní vaši pokožku dekoltu a paží, dokáže esteticky omladit kůži až o několik let, což ocení hlavně zralé a starší ženy.

Manuální lymfatické ošetření "CELULITIDY" se zábalem

- je lymfatickým a aromaterapeutickým ošetřením dolních končetin, bříška, beder a hýždí, tedy oblastí, kde se ženám ráda tvoří pomerančová kůže, správně celulita. Toto ošetření je velmi účinně právě proti celulitě. Po intenzivní lymfatické masáži následuje ošetření kvalitním cukrovým peelingem s velkým obsahem pěstících rostlinných i esenciálních olejů. Po něm se pak aplikuje voňavý zábal ze vzácných jílů a bylinek, který problémové partie krásně prohřeje. Na závěr vaše pokožka dostane pohlazení jemným voňavým krémem s anti-aging účinkem. Tato zpevňující a zeštíhlující terapie vám dopřeje pohlazení plné vitamínů, minerálů a vůni. Budete odcházet se sametově hebkou, hladkou, omlazenou a provoněnou pokožkou, zbavenou nepříjemných otoků.

Manuální lymfatické ošetření horních končetin se zábalem

je lymfatickým a aromaterapeutickým ošetřením horních končetin, hrudníku, krku zepředu, krku zezadu a zad. Po lymfatické masáži následuje ošetření pleti dekoltu a rukou kvalitním vyživujícím peelingem s velkým obsahem pěstících rostlinných i esenciálních olejů. Na závěr dostane vaše pokožka jemné pohlazení voňavým přírodním krémem. Tato zpevňující a omlazující terapie vám dopřeje pohlazení plné vitamínů, minerálů a vůni. Budete odcházet se sametově hebkou, hladkou, omlazenou a provoněnou pokožkou, zbavenou vrásek a nepříjemných otoků.

Je třeba si uvědomit, že s aromaterapií je to stejné jako s bylinkami, nikdo z nás nepůjde na louku a nenatrhá si květiny, co se mu budou líbit a neuvaří si z nich čaj, aniž by je znal. Stejně tak bychom měli přistupovat k éterickým olejům = rostlinným silicím. Jsou to látky s charakteristickými vlastnostmi, které nám mohou být velice prospěšné, ale musíme je umět správně používat. Je velmi důležité znát jejich účinky, hodnoty správných koncentrací a možné způsoby užití. Éterické oleje = rostlinné silice jsou vysoce koncentrované přírodní látky, kdy jedna kapka éterického oleje obsahuje až stovky směsí látek, které specificky působí na lidský organismus. Na svých konzultacích vás naučím základní pravidla pro používání éterických olejů, tak aby jste mohli jejich blahodárné účinky využívat nadále už jen bez obav.   

Čeká na vás jen šetrná a přírodní kosmetika od českých výrobců, 

protože věřím v sílu přírody, v českou kvalitu a ráda podporuji naši ekonomiku.

Zvýhodněné nabídky pro klienty Relax - Růženka.

Všichni mí klienti mohou čerpat věrnostní slevy na masáže a mají možnost využít zvýhodněných cenových podmínek na výrobky níže uvedených značek. Zakládám si na podpoře českých výrobců.

  • Česká aromaterapeutická kosmetika nejvyšší kvality Yasminka. 
  • Česká certifikovaná přírodní a BIO kosmetika Nobilis Tilia.
  • Česká aromaterapeutická kosmetika Original ATOK.
  • Česká přírodní kosmetika Saloos.
  • Ruční výroba přírodní kosmetiky, mýdel s kozím mlékem, bylinkových šampónů a keramických doplňků Mýdlárna Rozmarýnka.

Vysvětlení a doplnění některých pojmů a obsahu textu výše.

Léčebná síla aromaterapie.

Svět aromaterapie je svět vůní, který nás provází již po staletí. V době, která je často plná stresu, napětí a příliš hektického života, přispívá aromaterapie k životní harmonii, pohodě a odolnosti vůči okolí. Vaše smysly pomocí aromaterapie vnímají svět čistých vůní a vzácných esencí. Použití éterických olejů je stejně staré jako lidé a jejich bolesti. Znaly je všechny dávné civilizace. Vůně rostlinných silic příznivě působí na náš nervový systém a emoce, podporuje imunitu a spouští ozdravný proces celého organismu. Aromaterapie je druh alternativní medicíny, který užívá rostlinné těkavé látky známé jako éterické oleje za účelem změny mysli, nálady, procesu poznávání nebo zdraví. Aromaterapie doslova znamená "léčba pomocí vůní". Příroda nám nabízí své jedinečné, nenahraditelné bohatství. Skrývá se v květech, plodech, semenech, lodyhách, listech, jehličí, kůře i v kořenech rostlin v podobě vonných těkavých látek. Učení aromaterapie nám tak dává možnost nahlédnout do tajemství léčebné síly těchto kvalitních rostlinných silic - éterických olejů. 
Každý éterický - esenciální olej a jeho používání má své pravidla. ÉTERICKÉ OLEJE PROSTĚ NEJSOU VŮNĚ DO BYTU A ANI POTRAVINOVÝ DOPLNĚK. Pro ty, kteří je takto vnímají, je dobré, aby se od tohoto pohledu oprostili. Je vždy třeba myslet na to, že každý éterický olej má nějakou terapeutickou hodnotu a biochemické složení. Většinou si lidé vůbec neuvědomují jaké komplikace jim nesprávné užívání éterických olejů může přinést. Bylinky mají také své pravidla užívání, i ty obsahují drogy - látky, které není radno nadužívat a je vždy třeba vědět kdy a jaké si mohu dovolit vzít. U éterického oleje je síla silice ještě nebezpečnější. Aplikace éterického oleje bez základních znalostí aromaterapie, nebo konzultace se školeným aromaterapeutem, se může stát hazardem s vaším zdravím. Proto pro mé klienty pořádám kurzy o základech aromaterapie nebo aromaterapeutické individuální konzultace, to jsou ideální nástroje, jak je možné vyloučit případné kontraindikace a interakce éterických olejů a určit jejich správnou aplikaci, ředění, chemické složení a možná rizika, spojená s jejich používáním. 


Pro ty, kteří právě teď zoufají, že přišli o možnost provonět si byt čistou přírodou a nemuset k tomu používat chemické škodlivé látky, mám dobrou zprávu. Mohou k tomu využít bezpečnou "Starobylou aromaterapii". Vykuřování bylin je prastará technika a není jen jakousi spirituální odnoží aromaterapie nebo šamanská praktika. Skvěle může být příjemnou a bezpečnou vonnou esencí čisté přírody do vašeho bytu. Krásná alchymie, mísení ingrediencí, bylin, dřevin, kamenů, plodů. Zajímavé jsou všechny postupy přípravy a používání vykuřovadel. Ingredience se sbírají a míchají podle receptur a záměru. Příprava i použití mají své tradice, postupy, zvyky. Jsou účinné i magické. 

Už před mnoha tisíci lety lidé objevili fascinující moc vykuřování. Poznali, že byliny, větve jehličnatých stromů a pryskyřicí nasáklé dřevo mají při zahřátí či pálení nejenom různou vůni, ale také různé účinky na psychiku, že dovedou dokonce ovlivňovat zdraví a dokáží tak léčit nemoci. Moderní civilizace bohužel na tyto rituály poněkud pozapomněla. Naštěstí dnes v duchu návratu k přírodě, se stává technika vykuřování znovu aktuální.

Vykuřovadla fungují přirozeně, příjemně a jsou to čistě přírodní produkty. Za mnohé ingredience, které i dnes můžeme použít, vděčíme především zemím jako je Orient, severní Afrika, Egypt, odtud se postupně dostaly do Řecka, na Krétu a do Říma. Vykuřování má spoustu pozitivních účinků jako například očistění prostoru od škodlivých bakterií, odstranění negativní energie a očista prostoru, pomáhá odstranit z prostoru pyly, prach, spóry plísní díky čemuž snižuje výskyt alergií, má relaxační účinky, zmírňuje stres a napětí, přináší více energie a vitality, zlepšuje náladu a navozuje pozitivnější pohled na život a dokáže vám zajistit lepší spánek. Přijďte se více o této technice dozvědět na mé kurzy. Budu se na vás těšit v mém světě aromaterapie, Šárka V..